شرکت نانو پوشش فلز

تولید کننده محصولات برند نانو بیو ساید

مقاومت میکروبی و سویه‌های مقاوم بیمارستانی جزء چالش‌های بسیار اساسی در حوزه پزشکی و سلامتی محسوب می‌شوند. ضدعفونی کننده‌های نانویی و مخصوصاً نانوذرات نقره به عنوان یک راهکار جدید جهت مقابله با این مشکلات به تأیید مجامع معتبر علمی رسیده‌اند؛ چرا که هیچ میکروارگانیسمی توانایی مقاومت در برابر نانوذرات نقره را ندارد و این نانوذرات از ماندگاری اثر بالایی برخوردارند.

بر همین اساس شرکت نانو پوشش فلز به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه در ایران تقریباً از یک دهه پیش تولید آزمایشی و تحقیق بر خواص نانوکلوئید نقره را آغاز کرد و بر پایۀ این تحقیقات این شرکت موفق به تولید انواع ضدعفونی‌کننده نانوبیوساید شد.

نانوبیوساید به عنوان یک مجموعه ضد عفونی‌کننده سطح بالا شناخته می‌شود که مادۀ مؤثرۀ اصلی در این محصول نانوذرات نقره است.

محصولات تولیدی این شرکت جزء اولین محصولات تجاری شده از دستاوردهای نانوفناوری و از اولین محصولات این حوزه بود که موفق به کسب مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشکی شد.

این محصولات در حوزه‌های انسانی و دام و طیور کاربرد داشته و نسبت به بسیاری از ضدعفونی‌کننده‌های غیر نانویی از کارایی بالاتری برخوردار است.

از جمله مزیت‌های ضدعفونی‌کننده نانوبیوساید نسبت به سایر ضدعفونی‌کننده‌های شناخته شده می‌توان به پایه آبی محصول، نداشتن سمیت استنشاقی، عدم ایجاد حساسیت تنفسی، عدم سمیت سلولی و پوستی و عدم ایجاد مقاومت در میکروارگانیسم ها و قرارگرفتن نانوذرات به دلیل سایز نانو در خلل و فرج سطوح و ابزار پزشکی، اشاره کرد.

همچنین در حالی که سایر ضدعفونی‌کننده‌ها پس از زمان کوتاهی تبخیر یا تجزیه می‌شوند، عدم تبخیر نانو ذرات و ماندگاری اثر بالا از جمله ویژگی‌های ضدعفونی‌کننده های نانوبیوساید است.

علاوه بر این، از آنجا که بیشترین مشکل در ضدعفونی کردن خلل و فرج و کنج‌ها می‌باشند، در ضدعفونی‌کننده نانوبیوساید با قرارگرفتن نانوذرات در خلل و فرج و کنج‌ها رشد و حیات میکرو اورگانیسم‌ها غیر ممکن می‌شود.

گفتنی است که محصولات تولیدی شرکت نانو پوشش فلز نسبت به محصولات نانویی وارداتی از مزیت قیمتی بسیار خوبی برخوردار می‌باشد.

در حال حاضر شرکت نانو پوشش فلز محلول‌های ضدعفونی‌کننده بیمارستانی ـ انسانی، محلول ضدعفونی‌کننده دام و طیور و محلول ضدعفونی‌کننده دام کوچک را با برند نانوبیوساید تولید و عرضه می‌کند.

شرکت صنعتی ـ تحقیقاتی نانوپوشش فلز یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزۀ نانو تکنولوژی است. این شرکت دارای 15 تکنولوژی ثبت شده و 18 پتنت داخلی و خارجی و بالغ بر 20 محصول تولیدی می‌باشد که اغلب آنها تجاری‌سازی شده است. همه محصولات و تکنولوژی‌های این شرکت حاصل فعالیت‌های تحقیقاتی 15 ساله تیم‌های فنی و مهندسی این شرکت بوده و اکثرا مبتنی بر تکنولوژی نانو است.

بیش از صد پروژۀ پایان‌نامۀ کارشناسی ارشد و دکتری با همکاری این شرکت به نتیجه رسیده است. همچنین این شرکت اولین نشان نانو مارک را از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور اخذ کرده و برای اغلب محصولات خود مجوزهای ستاد ویژه توسعه فناوری نانو را دریافت نموده است.

شرکت نانو پوشش فلز علاوه بر دریافت گواهی‌نامه نانو مقیاس برای کلیه محصولات خود، پروانه تأسیس غذا و دارو، مجوز فعالیت شرکت دارویی، پروانه ساخت سازمان غذا و دارو (دریافت کدهای IRC تایید شده)، ISO 9001-2015، ISO14001-2015، ISO45001-2018 و GMP را نیز دریافت کرده است.

 

 


چاپ